ALEF

Dizi
YAPIM YILI: 2020
YÖNETMEN: Emin Alper
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen, Müfit Kayacan, Ercan Kesal, Hatice Aslan, Ece Dizdar, Haldun Boysan, Muttalip Müjdeci, Sinan Helvacı

KONU: Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşüyor. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılıyor. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralıyor. Bu sır açığa çıkmaya yaklaştıkça, her bir karakterin geçmişinin hayaletleri de ortaya çıkmaya başlar.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER

YARIŞMA
YAPIM YILI:2019
SUCUNU: Kenan İmirzalıoğlu

KONU: Dünyanın en çok seyredilen ve en çok kazandıran bilgi yarışması programı

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ

Dizi
YAPIM YILI: 2018
OYUNCULAR:Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Mert Yazıcıoğlu, Leyla Tanlar, Serdar Orçin, Toprak Sağlam, İdil Fırat, Kaan Çakır, Burak Tamdoğan, Atsız Karaduman, İsmail Demirci, Sedef Avcı, Funda Eryiğit, Ertan Saban, Hazal Filiz Küçüköse, Büşra Develi

KONU:Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır. Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.

CİNGÖZ RECAİ

FİLM
YAPIM YILI:2017
YÖNETMEN: Onur Ünlü
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli

KONU: “İyiliksever hırsız” Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır.

KARADAYI

Dizi
YAPIM YILI: 2012 -2015
YÖNETMEN: Uluç Bayraktar/Cem Karcı
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova, Rıza Kocaoğlu, Atsız Karaduman, Erhan Yazıcıoğlu.

KONU: Mahir Kara, 1970’li yıllarda Beyazıt’ta ailesiyle beraber yaşamaktadır. Babası Nazif ile ayakkabı yapıp satarak aileyi geçindirmektedirler. Fakat bir gün Nazif, işlemediği bir cinayet nedeniyle idam cezası ile karşı karşıya kalır. Mahir, babasının suçsuz olduğunu ispatlamak için uğraşırken, bir yandan da imkansız bir aşkın pençesine düşerek babasının davasına bakan hakim Feride’ye gönlünü kaptırır.

ÖDÜLLER

2014 Altın Kelebek Ödülleri: En İyi Senaryo Yazarı
2014 Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri: En İyi Dönem Dizisi, En İyi Dönem Dizisi Erkek Oyuncu, En İyi Dönem Dizisi Kadın Oyuncu, En İyi Dönem Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Dönem Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen
2013 Altın Kelebek Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Drama
2013 Altın Aslan Ödülleri: En İyi Drama Dizisi, En İyi Drama Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yapım Şirketi
2013 Antalya Televizyon Ödülleri: En İyi Yeni Sezon Dram Dizisi, Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu, Dram Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Dram Dizisi En İyi Yönetmen, Dram Dizisi En İyi Özgün Senaryo, Dram Dizisi En İyi Müzik, Dizi Film En İyi Görüntü Yönetmeni, Dizi Film En İyi Sanat Yönetmeni
2013 Seoul International Drama Awards: En İyi Drama Dizisi
2013 Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncusu, En İyi Kadın Oyuncusu, En İyi Drama, En İyi Yönetmen, En İyi Müzik, En İyi Sanat Yönetmeni
2013 Medya Oscarları: En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu
2013 Quality Dergisi 4. Quality Ödülleri: En Quality Dizi, En Quality Erkek Oyuncu, En Quality Kadın Oyuncu
2013 Magazin Gazetecileri Derneği Altın Objektif Ödülleri: Yılın En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncusu, Yılın En İyi Drama Dizisi Kadın Oyuncusu
2013 Magazinci.com: Yılın En İyi Dizisi
2013 MagazinCasusu.com: Yılın En İyi Dizisi Erkek Oyuncusu, Yılın En İyi Dizi Erkek Oyuncusu, Yılın En İyi Kadın Oyuncusu

UZUN HİKAYE

Film
YAPIM YILI: 2012
YÖNETMEN: Osman Sınav
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Batuhan Karacakaya, Taha Yusuf Tan, Cihat Tamer, Ufuk Karaali, Mustafa Alabora.

KONU: 1940'lı yıllarda dedesiyle birlikte Bulgaristan'dan göç ederek İstanbul Eyüp'e yerleşen Bulgaryalı Ali, Eyüp'teki bir sinemacının kızı olan Münire'ye aşık olur ve birlikte kaçarlar. Ali'nin eşitlik ve adaleti tutkulu bir şekilde sevmesi nedeniyle, Münire ve Ali oğulları Mustafa ile birlikte demiryolları boyunca, her gittikleri yerde kendilerini farklı bir macerada bulurlar.

Ödüller

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı: Aile Büyük Ödülü

EZEL

Dizi
YAPIM YILI: 2009-2011
YÖNETMEN: Uluç Bayraktar
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, İsmail Filiz, Sarp Akkaya, Berrak Tüzünataç, Bade İşçil, Rıza Kocaoğlu, Burçin Terzioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Salih Kalyon, Cahit Gök, İpek Bilgin, Beyazıt Gülercan, Kemal Uçar, Barış Serma.

KONU: Ömer Uçar, bir tamirhanede çırak olarak çalışmakta ve ailesiyle birlikte mütevazi bir hayat sürdürmektedir. Ömer etrafındakilere çok çabuk inanan ve güvenen birisidir. Tamirhanedeki ağabeyi saydığı Kerpeten Ali ve çocukluktan arkadaşı olan Cengiz en yakınlarıdır. Uğruna çok şey göze aldığı Eyşan’a deli gibi aşıktır. Bu üçlü, Ömer’in hayatını hiç beklemediği şekilde değiştirir.

ÖDÜLLER

2012 7. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Drama Dalı Özel Ödülü
2010 Altın Kelebek Ödülleri: En İyi Yerli Dizi, En İyi Erkek Oyuncu
2010 İsmail Cem TV Ödülleri: En İyi Drama Dizisi, En İyi Drama Dizisi Aktörü, En İyi Dizi Film Yönetmen, En İyi Özgün Seneryo, En İyi Dizi Film Görüntü Yönetmeni, En İyi Dizi Film Fragmanı, En İyi Dizi Film Unutulmaz Sahnesi, En İyi Dizi Film Müziği, En İyi Dizi Film Kurgusu
2010 Galatasaray Üniversitesi Ödülleri: En İyi Dizi, En İyi Erkek Oyuncu
2010 Bahçeşehir Üniversitesi Ödülleri: En İyi Dizi
2010 Yıldız Teknik Üniversitesi Ödülleri: En İyi Dizi
2010 İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Ödülleri: En İyi Dizi
2010 Kabataşlılar Derneği: En İyi Dizi
2010 Özel Burç İletişim Meslek Lisesi: En İyi Dizi
2010 Cannes C21 Media & Frapa: En İyi Senaryo Ödülü

EJDER KAPANI

Film
YAPIM YILI: 2009
YÖNETMEN: Uğur Yücel
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu,Uğur Yücel, Nejat İşler, Ozan Güven, İlker Aksum, İlker Suavi Eröz, Berrak Tüzünataç.

KONU: İstanbul'da, kurbanların hepsinin aftan yararlanıp çıkan sübyancılar olduğu bir cinayetler zinciri başlar. Bunun hemen öncesinde, Güneydoğu'da askerliğini yapan Ensar'ın 12 yaşındaki kız kardeşine tecavüz edilir. Sonrasında Ensar ortadan kaybolur. Cinayetler ortaya çıkınca şüpheler Ensar üzerine yoğunlaşır. Cinayet masasından müdür yardımcısı Abbas ve başkomiser 'Akrep' Celal, soruşturmayı üstlenir. Katil çok zeki ve hızlı hareket etmektedir. Üstelik halk, suçluları cezalandırdığı için katili desteklemektedir. Bu arada Akrep Celal ile stajyer Ezo arasında bir yakınlaşma başlar.

Ödüller

2010 Sadri Alışık Ödülleri: Ayhan Işık Jüri Özel Ödülü

KABADAYI

Film
YAPIM YILI: 2007
YÖNETMEN: Ömer Vargı
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen, İsmail Hacıoğlu, Aslı Tandoğan, Rasim Öztekin, Ruhi Sarı.

KONU: Camiasında iyi tanınan bir adam olan Ali Osman’ın kabadayılıkta ezilenleri korumaya yönelik genel bir tavrı vardır. Devran ise Ali Osman’ın tam karşısında konumlanan bir karakterdir. Onun tek amacı, piyasada kendine daha sağlam bir yer edinmek ve daha çok güçlenmektir. Tam bu sırada yıllar sonra varlığından haberdar olduğu oğlu için onun sevgilisi Karaca’yı Devran’dan koruma görevi de Ali Osman’a kalır. Bu arada, Ali Osman’ın önemli bir sağlık sorunu vardır ve bu problem nedeniyle her geçen gün biraz daha hafızasını yitirmektedir.

ÖDÜLLER

2007 1.Yeşilçam Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu

SON OSMANLI YANDIM ALİ

Film
YAPIM YILI: 2006
YÖNETMEN: Mustafa Şevki Doğan
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Emin Boztepe, Engin Şenkan, Öner Erkan, Alican Yücesoy, Anna Babkova, İlker Ayrık.

KONU: İstanbul’un işgal altında olduğu yıllarda donanmadan yeni terhis edilmiş kabadayı Yandım Ali, evli sevgilisini kaçırma planları yapmaktadır. Ancak farklı yönde planları olan Ali, bir savaşçı olarak memleketin kurtuluşunda önemli rol üstlenecektir. Yandım Ali’nin yolu, milli mücadeleye destek verirken, Gazi Mustafa Kemal Paşa ile kesişir.

ACI HAYAT

Dizi
YAPIM YILI: 2005-2007
YÖNETMEN: Abdülkadir Ceylan Ede
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Selin Demiratar, Oğuz Galeli, Ebru Kocaağa, Ahmet Yenilmez, Ekin Türkmen, Murat Soydan, Meral Orhonsay, Ferdi Merter, Turgay Tanülkü.

KONU: İstanbul’un küçük bir mahallesinde geçen hikayede kaynakçılık yapan Mehmet ve güzellik salonunda manikürcü olarak çalışan Nermin'in yoksulluk karşısında çaresiz kalan aşkları anlatılmaktadır.

YAZI TURA

Film
YAPIM YILI: 2004
YÖNETMEN: Uğur Yücel
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Olgun Şimşek, Erkan Can, Teoman Kumbaracıbaşı, Settar Tanrıöğen, Engin Günaydın.

KONU: Askerliklerini Doğu Anadolu'da yapan iki genç, bölgede yaşadıkları travmayı üstünden yıllar geçse de unutamaz.

Ödüller

2005 Ankara Uluslararası Film Festivali: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Müzik
2005 Altın Koza Film Festivali: En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
2004 Antalya Altın Portakal Film Festivali: En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Müzik, En İyi Kurgu, En İyi Miksaj, En İyi Makyaj, En İyi Kostüm
2004 Orhon Murat Arıburnu Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen

ALACAKARANLIK

Dizi
YAPIM YILI: 2003-2005
YÖNETMEN: Yağmur Taylan
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Uğur Yücel, Olgun Şimşek, Ayça İnci, Settar Tanrıöğen, Sinem Öztufan, Hakan Bilgin, Nurcan Eren.

KONU: Tahir Kemal Bozoğlu, cinayet masasının deneyimli baş komiseridir. Uzun yıllar Şanlıurfa'da görev yapan Tahir, boşandığı eşinin büyüttüğü kızının hasretine dayanamayarak İstanbul'a tayinini ister. Göreve başlar başlamaz, beraber çalıştığı Komiser Ferit Çağlayan'ı, yaptığı bir hata sebebiyle görevden uzaklaştırır. Ferit kendisine örnek olarak gördüğü biri tarafından, sevdiği işinden uzaklaştırılmayı hazmedemez ve başka dünyalara dalar. Okul yıllarından beri birlikte olduğu olduğu Melike'yi unutmuş, karşısına çıkan Songül'ün peşine düşmnüştür. Ancak Songül'ün kötü çevresi Ferit'i kötü yönde etkiler. Tahir vicdan azabıyla Ferit'i bu durumdan kurtarmaya çalışır.

ÖDÜLLER

DELİ YÜREK (BUMERANG CEHENNEMİ)

Film
YAPIM YILI: 2001
YÖNETMEN: Osman Sınav
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Melda Bekcan, Oktay Kaynarca, Selçuk Yöntem, Zara, Macit Sonkan, Zafer Ergin, İştar Gökseven, Haluk Kurtoğlu, Emin Gürsoy.

KONU: Yusuf Miroğlu, çevredeki şiddeti durdurmak ve terörü sonlandırmak gibi misyonlar yüklenir. korkusuz bir karakterdir. Miroğlu, eski askerlik arkadaşlarından oluşan bir ekiple teröre karşı mücadele için harekete geçer.

Ödüller

2002 Altın Portakal Ödülleri: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, Jüri Özendirme Ödülü
2002 İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Ödülleri: En İyi Dizi, En İyi Erkek Oyuncu
2002 Magazin Gazetecileri Derneği: En İyi Yönetmen
2002 Konya Selçuk Üniversitesi Ödülleri: En İyi Dizi, En İyi Yönetmen, En İyi Oyuncu

DELİ YÜREK

Dizi
YAPIM YILI: 1998-2002
YÖNETMEN: Osman Sınav
OYUNCULAR: Kenan İmirzalıoğlu, Oylum Öktem, Kürşat Alnıaçık, Zeynep Tokuş, Melda Bekcan, Ali Sürmeli, Ebru Cündübeyoğlu, Mehtap Bayri, Emin Gürsoy.

KONU: Yusuf Miroğlu, askerliğini bitirdikten sonra mahallesine geri döner ve ailesi onu sevinçle karşılar. Araba tamircisinde çalışan Yusuf'un dükkanına bir gün zengin bir ailenin kızı olan Feraye, hasarlı arabasını bırakmak için gelir. Yusuf, tamir olduktan sonra arabayı Feraye'nin evine bırakmaya gider ve karşılaştığı zenginlikten etkilenir. Mahallelerine sık uğrayan mafya ağası Kara Hamit'i yeni ve varlıklı bir hayata başlamak için bir fırsat olarak gören Yusuf, tam mafya babası ile konuşmaya gittiğinde Kara Hamit için kurulan bir pusunun ortasında kalır... Sonrasında gelişen olaylar, Yusuf’un hayatını değiştirir.